עסקאות מכר | ארז אסרף - משרד עורכי דין

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,
חייגו אלינו 0722-57-5076
או מלאו את הטופס הבא:

עסקאות מכר

עסקת מכר במקרקעין היא עסקה מורכבת. מלבד שמדובר בעסקה הגדולה והמשמעותית ביותר שעושים מרבית בני האדם בחייהם, יש לעסקה זו מרכיבים רבים, למשל סוג הזכויות בקרקע של המוכר, האם מדובר בזכויות ספציפיות ומוגדרות או שאולי הוא חלק מקבוצה גדולה של בעלי זכויות באותה קרקע. יש לבדוק האם מדובר בקרקע פרטית או קרקע של המינהל ואז ייתכן כי דרושות הסכמות וכן תשלומים נוספים.

יש כמובן לבדוק את המיסים שחלים על העסקה ולעשות חישובי מס מקדימים טרם החתימה על הסכם המכר. גובה המס מורכב מנתונים רבים, כמו מספר הדירות שבבעלות הלקוח, יום הרכישה, סכום הרכישה  וההוצאות שהוצאו בנוסף כמו שיפוצים ומיסים, ועוד רכיבים נוספים שחובה על הלקוח לקחת בחשבון.

עורך הדין הניגש לבדיקת עסקת מקרקעין נדרש לשלב בין מספר נושאים ולהציג ללקוח את מלוא הנתונים טרם החתימה על עסקת מקרקעין.  עליו לבדוק האם הלקוח זכאי לפטורים ממס ואם לא מה תהיה החבות הצפויה. כמו כן עליו לבדוק את המסמכים שמסר לו בעל הנכס ולדרוש מסמכים נוספים שיכולים לאמת את הנתונים כולל תשריט של הנכס, תקנונים וכו'. ולבסוף על עורך הדין לדאוג כי הזכויות יעברו מהמוכר ויירשמו במרשמים הרלבנטיים ע"ש הקונה בצורה נקיה ובטוחה כנגד תשלום מלוא התמורה.