ארז אסרף - משרד עורכי דין - רכישת דירה מקבלן

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,
חייגו אלינו 0722-57-5076
או מלאו את הטופס הבא:

רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה מקבלן נחזית כרכישה בטוחה מגורם גדול ומוכר המצויד בעורכי דין אשר שומרים עליכם בביצוע העסקה. דעו לכם כי עסקת רכישה מקבלן ללא ליווי משפטי מטעמכם יכולה להוות סיכון של ממש.

הסכם המכר שמעביר אליכם הקבלן ו/או עורך הדין מטעמו נערך על פי האינטרסים המובהקים של הקבלן ואינו מספק את ההגנות להן זקוק הקונה. במסגרת אותו חוזה מוטלות חובות מועטות על הקבלן בעוד על הרוכש מוטלות חובות רבות וקנסות גבוהים במקרה של הפרה.

על עורך הדין שמייצג קונה ברכישת דירה מקבלן לעמוד מול הקבלן ועורכי דינו ולדאוג שההסכם יתוקן באופן ובצורה שיבטא נכונה את הסיכונים שלוקח על עצמו הרוכש ואת החובות שיש להטיל על הקבלן כדי שהעסקה תתבצע בצורה ההוגנת ביותר שבסופה תימסר לרוכש הדירה בזמן ועל פי המפרט שהוצג ובאיכות בניה העומדת בהתחייבויותיו של הקבלן.

עורך הדין צריך לוודא ולבדוק את הזכויות בקרקע, את שלבי הבניה, האם ניתן היתר בניה, הערבויות הבנקאיות, מועד המסירה המובטח, אחריות על הבניה, שינויים ותוספות, סנקציות בגין איחורים ועוד.

ברכישת דירה יד ראשונה מקבלן כדאי ורצוי כי עורך דין המתמחה בנדל"ן ייצג אתכם בעסקה וידאג לשמור על זכויותיכם ועל כספכם.
 
בכל עסקה של רכישת דירה מקבלן, זקוק הקונה לייצוג משפטי מקצועי אשר יגן על האינטרסים שלו. איחור במסירת הדירה למשל יכול לגרום לנזק כלכלי משמעותי לרוכש ולכן במסגרת ההתקשרות החוזית עם הקבלן, עורך הדין יתייחס לסוגיה זו בכובד ראש.

ראשית, ידאג הוא  להגדיר באופן ברור מהו מועד המסירה של הדירה, היות שלא אחת, מבקש הקבלן לקבוע תאריך משוער למסירת החזקה.

שנית, יצמצם הוא את האפשרויות של הקבלן לאחר במועד מסירת החזקה ללא פיצוי לרוכש, בשל נסיבות לא צפויות או שינויים בדירה ויקבע את מועד האיחור המקסימאלי במסגרת זו. שלישית, ככל והקבלן איחר במועד מסירת החזקה, יפעל עורך הדין למימוש מלוא הפיצוי לו זכאי הרוכש. ראשית, על פי הפיצוי שקובע חוק המכר (דירות) כפי שפורט לעיל ושנית, עורך הדין יבחן את האפשרות לקבלת פיצוי נוסף מכוחו של דין אחר, למשל פקודת הנזיקין.