ארז אסרף - משרד עורכי דין - תביעות נגד קבלנים איחור מסירה וכו'

אם קניתם בית חדש או שיפצתם דירה קיימת ונתקלתם בזלזול וחוסר מקצועיות מצד הקבלן,
פנו אלינו עוד היום לפסקת הסחבת וקבלו פתרון מהיר ויעיל .

משרדנו מתמחה בתחום ליקויי בניה + תביעות נגד קבלנים ועוד.

 

אתם לא לבד !!!

צרו קשר במספר
0722-57-5076

או השאירו פרטים בטופס
ואנו נחזור אלכם מיד עם תשובות:

אם קניתם בית חדש או שיפצתם דירה קיימת ונתקלתם בזלזול וחוסר מקצועיות מצד הקבלן,
פנו אלינו עוד היום לפסקת הסחבת וקבלו פתרון מהיר ויעיל .

אתם לא לבד !!!

משרדנו מתמחה בתחום ליקויי בניה + תביעות נגד קבלנים ועוד.

צרו קשר במספר 0722-57-5076

או השאירו פרטים בטופס ואנו נחזור אלכם מיד עם תשובות:

משרד עו"ד - ארז אסרף


משרדנו דוגל בכך שבטרם נקבל תיק לטיפולנו, נבחן אותו מכל זווית אפשרית ורק לאחר שניווכח כי נוכל לסייע ללקוח להשיג את מבוקשו וכי ניתן מבחינה משפטית ללוות אותו לניצחון בתיק, רק אז ניקח על עצמנו את הטיפול בתיק וננהל אותו כאילו היה שלנו.

אנו רואים חשיבות עליונה בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח, הטיית אוזן קשבת לצרכיו, לאופיו ולאישיותו. במשך השנים לקוחות מזדמנים הפכו להיות לקוחות קבועים ואנו התאמנו את עצמנו לצורכיהם, לרבות מתן שירותים משפטיים לחברות שבבעלותיהם, ייעוץ שוטף ויעיל לכל בעיה וסוגיה משפטית שצצה מעת לעת. אנו מאמינים בעובדה שהפרסום הטוב ביותר הוא לקוח מרוצה.

 
 

האם קבלן יכול להאשים את משבר הקורונה באיחור של כשנתיים במסירת דירות?

פסק דין שניתן בבית משפט השלום בהרצליה לאחרונה מבהיר כי לא מדובר בתירוץ מספק – ומוסר בכך מסר חד לחברות הפועלות בתחום הבנייה למגורים.

מדובר בפרויקט תמ"א 38 ברחוב מסריק 22 בבת ים שיצא לדרך בשנת 2013. עם התקדמות הבנייה החל הקבלן למכור גם את הדירות החדשות בפרויקט, בשווי של כ-2 מיליון שקלים ומעלה לכל דירה, כאשר הוא מתחייב למסור את הדירות בשנת 2018. מתביעה שהוגשה לבית המשפט השלום בהרצליה עולה כי הקבלן לא עמד בהתחייבות זו, ואיחר במסירת הדירות ב-20 חודשים ואף יותר.

ארבעה רוכשי דירות בפרויקט חברו יחד להגשת התביעה באמצעות עוה"ד ארז אסרף ואורון אביקסיס. הקבלן טען בביהמ"ש כי משבר הקורונה היווה פקטור משמעותי בעיכוב הפרויקט, אך כאמור ביהמ"ש דחה טענה זו.

פיצוי כולל של יותר מ-800 אלף שקל


הקבלן סירב למסירת הדירות, על אף שאלו היו מוכנות, והתנה את מסירתן בתשלום מלוא התמורה וויתור על הפיצויים המגיעים לרוכשים על פי חוק. הרוכשים סירבו להיכנע לתכתיביו של הקבלן ופנו לעורכי הדין ארז אסרף ואורון אביקסיס על מנת שייצגו אותם מול הקבלן.


במסגרת סעד זמני מהיר שהוגש לבית המשפט יחד עם כתב התביעה, התקיים דיון בתוך מספר ימים, במהלכו הורה בית המשפט לקבלן למסור לרוכשים את הדירות באופן מיידי. הצדדים הסכימו להפקיד את הסכומים שבמחלוקת בקופת בית המשפט, והרוכשים קיבלו את דירותיהם בתוך מספר ימים מהגשת התביעה.

לאחר שהרוכשים קיבלו את דירותיהם נוהל הליך גישור בין הצדדים במסגרתו קיבלו ארבעת הרוכשים פיצוי כולל של למעלה מ-800 אלף שקל. ההסדר הוגש לבית המשפט וניתן לו תוקף של פסק דין.

רוצים מפתח? תחתמו על ויתור

כתב התביעה משרטט את מסלול הייסורים שעלול לעבור כל דייר בבואו לרכוש דירה חדשה, וזאת למרות שהוא מוגן בחוק המכר דירות. בכתב התביעה טוענים הרוכשים כי גם בנקודה בה כבר חלפו חודשים ארוכים ממועד המסירה הקבוע בחוזה, וגם כאשר כבר ניתן לפרויקט טופס 4 לאכלוס הבניין, סירב הקבלן לאפשר להם להיכנס לדירותיהם.
 
על פי טענתם, הקבלן התנה את מסירת המפתח בהעברת מלוא התשלום האחרון, וכן בחתימה על מסמך במסגרתו הם מוותרים על זכויותיהם לתבוע על איחור במסירת הדירות. בנוסף, טוענים הרוכשים כי הקבלן סירב להעביר להם תשלום על שכר דירה עבור כל חודש איחור במסירה, וזאת למרות פניות חוזרות ונשנות אליו בנושא. על רקע זה נכנסו חלק מהרוכשים לתסבוכת כלכלית, משום שנאלצו לשלם תשלום כפול בכל חודש – להחזרי המשכנתא שנטלו לצורך רכישת הדירה ולשכר הדירה עבור הדירות בהן התגוררו.

"מי שטיפלה בטופס יצאה לחל"ת"

הקבלן ניסה לטעון מצדו כי האיחור במסירת הדירות נובע משיבוש סדרי עבודה בעיריית בת ים על רקע משבר הקורונה. בדיון בביהמ"ש אמר בא כוחו של הקבלן: "עיריית בת ים – לא היה עם מי ליצור קשר במשך חודש. לאחר מכן, כשהעירייה חזרה לעבודה ב-30%, הבחורה שמטפלת בטופס 4 יצאה לחל"ת".
בנוסף, לטענתו חלק מהעיכובים נגרמו על ידי רוכשי הדירות עצמם. על כך השיב עו"ד אסרף בדיון שנערך בביהמ"ש כי: "אנחנו לא ראינו אפילו שהייתה איזושהי פניה לאחת הרשויות שממנה ניתן ללמוד שיש עיכוב".

במסגרת ההליך המשפטי ביקשו עורכי הדין ארז אסרף ואורון אביקסיס מבית המשפט להוציא סעד זמני שיאפשר לדיירים להיכנס לדירות.

על פי פסק דין, באמצעות פיצוי וקיזוז התשלומים יקבלו ארבעת הדיירים כ-800 אלף שקל מהקבלן. בנוסף, נקבע כי הקבלן מתחייב לתקן ליקויים שהתגלו ברכוש המשותף ובדירות.

"לרוכשי הדירות יש כוח"

עו"ד ארז אסרף מסר כי:

"בית המשפט מסר לקבלנים מסר שצריך להדהד למרחקים – ידע כל קבלן כי הוא לא יכול לעקוף את חוק מכר דירות ולחמוק מעונש. זו לא הפעם הראשונה שאנו נתקלים בניסיון של קבלנים לכופף את ידי הרוכשים ולהתנות את מסירת הדירות בכתב ויתור. פסק הדין הזה מבהיר כי לרוכשי הדירות יש כוח, וחשוב שהם ידעו שהחוק מגן עליהם, וכי הם יכולים להגיש תביעה נגד קבלן שמאיים עליהם באופן כה בוטה".

 

או השאירו פרטים בטופס ואנו נחזור אלכם מיד עם תשובות:

או השאירו פרטים בטופס ואנו נחזור אלכם מיד עם תשובות: